poniedziałek, 22 lutego 2016

Wiedeń nocą - Vienna at night

Cześć wszystkim!

Byliście kiedyś w Wiedniu? Jeśli tak, to przejazdem czy mieliście okazję go zwiedzić?W tym miesiącu wybrałam się ze znajomymi do tej przepięknej stolicy Austrii. Mieliśmy tylko dwa dni na zwiedzanie i tutaj chciałabym podkreślić słowo tylko, ponieważ jest to ogromne miasto z bogatą atrakcją turystyczną. Wszystkie budynki wzbudziły we mnie zachwyt. Szczerze mówiąc, jadąc tam byłam kompletnie zielona w tym co zwiedzić i co się tam w ogóle znajduje. Chciałabym podzielić się z Wami moimi wrażeniami, zdjęciami i kilkoma informacjami na temat zwiedzonych przeze mnie miejsc.

Zwiedzaliśmy głównie nocą, więc w dosyć nietypowy sposób. Zdjęcia robiłam aparatem z telefonu komórkowego. 

Wiedeński ratusz, pod którym znajdowało się lodowisko. Jest to neogotycka budowla z końca XIX wieku. Miejsce pracy władz miasta. W cieplejszych porach roku na placu przed ratuszem odbywają się uroczystości, czy koncerty. 

Hofburg, czyli słynna rezydencja austriackich władców. Jej historia sięga aż XIII wieku. To co przyciąga turystów najbardziej to skarbiec, gdzie znajdziemy między innymi cesarską koronę Świętego Cesarstwa Rzymskiego. Ciekawą informacją jest to, że w tym pałacu rezyduje prezydent Austrii.Katedra św. Szczepana to symbol Wiednia i najsłynniejsza budowla w kraju. W środku katedry znajdziemy liczne dzieła sztuki. "Steffl", jak nazywają katedrę wiedeńczycy, wyróżnia się potężnym spadzistym dachem zdobionym wzorem z kolorowych dachówek. W swoim wnętrzu katedra kryje szereg dzieł sztuki, takich jak grobowce cesarza Fryderyka III i księcia Eugeniusza Sabaudzkiego, późnogotycką kazalnicę czy gotycki ołtarz skrzydłowy z 1447 roku.
Burgtheater, nazywany na co dzień po prostu Burgiem, uchodzi po paryskiej Comédie Française za drugi najstarszy teatr kontynentu i jest największym teatrem dramatycznym w Europie.Budynek parlamentu w Wiedniu – budynek w centrum Wiednia przy Ringstraße, w którym prowadzone są obrady dwóch izb parlamentu Austrii – Rady Narodowej i Rady Federalnej. Przed głównym wejściem do budynku znajduje się fontanna Pallas Ateny.


Pozostałe zdjęcia:

Chodząc po miejskich ulicach...No i jeśli chcielibyście sobie kupić najmodniejsze w tym sezonie buty w Wiedniu to zachęcam do obejrzenia poniższej witryny sklepu obuwniczego (ceny w euro!)
i jeszcze rękawiczki...


Jakość zdjęć nie jest rewelacyjna (czego wymagać od smartphona i oświetlenia nocnego), ale mam nadzieję, że chociaż troszkę pokazałam Wam piękne wiedeńskie budynki, które są ogromnie rozbudowane! Jest co podziwiać :) 
Nie udało nam się zwiedzić całego Wiednia, myślę, że jeszcze raz tam na pewno zawitam i nadrobię zaległości.Miłego wieczoru!Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję bardzo za pozostawiony komentarz!
Na pewno zaglądnę do Ciebie! :)
Jeżeli podoba Ci się tutaj na moim blogu, zachęcam do zaobserwowania by być na bieżąco z nowymi postami.