niedziela, 14 lutego 2016

Jak spędzić czas ze znajomymi? Udaj się do ESCAPE ROOM'u!

Cześć wszystkim!

Dzisiaj Dzień Świętego Walentego. Szczerze mówiąc, nie za bardzo preferuję obchodzenie tego święta, ponieważ uważam, że w ten dzień jak i w każdy inny jeśli się kogoś kocha to kocha się go tak samo. Aczkolwiek wczoraj podczas zakupów zauważyłam prześliczne tulipany. Jestem fanką tego rodzaju kwiatów! Dlatego od wczorajszego dnia stoją u mnie na stole w salonie i przepięknie rozkwitają. Aktualnie wyglądają tak: Przejdę teraz do tematu posta. 
Często spędzacie czas ze znajomymi? 
Moja odpowiedź brzmi tak. 

Aby urozmaicić standardowe wyjścia na piwo, kawę, czy do kina, można wybrać się do... escape room'u

Co to takiego ten escape room?
Każdy z nas kojarzy wirtualne gry typu ucieczka z zamkniętego pomieszczenia, gdzie aby znaleźć wyjście z pokoju/pomieszczenia należy odszukać wskazówki, rozwikłać zagadki czy rebusy. 
Gry przynosiły ogromne zainteresowanie wśród użytkowników i niewiele z nich się spodziewało, że kiedykolwiek będzie można uczestniczyć w takiej zabawie w realnym świecie! 
Dotarły również do Polski i powiem Wam, że cały czas otwierają się nowe pokoje (przynajmniej u mnie w mieście). 
Co więcej, każdy pokój ma inny klimat. 


W pierwszym pokoju jakim byliśmy to był pokój pod nazwą "Antyterroryści". Opis pokoju:


Wasz Oddział Antyterrorystyczny został wysłany, aby przeszukać lokal, w którym przebywała osoba podejrzewana o terroryzm. Bardzo szybko okazuje się, że w ścisłym centrum Krakowa przygotowywany jest groźny zamach terrorystyczny, a życie niczego nieświadomych mieszkańców Krakowa znalazło się w Waszych rękach. 

Czy zostaniecie bohaterami i uratujecie miasto?


Nigdy wcześniej nie miałam doświadczenia z takimi pokojami, zarówno jak i moi znajomi. Dlatego było nam ciężko znaleźć jakiekolwiek wskazówki, skorzystaliśmy z pomocy 2 razy i wyszliśmy 5 minut przed czasem. Czas całej tej gry to 60 minut.

Są też pokoje straszne - kolejny raz byliśmy w pokoju "The Ring", który był inspirowany właśnie tym filmem, opis pokoju: 

W pokoju jest zupełnie ciemno, a do dyspozycji masz tylko jedną latarkę...Czujesz, że nie jesteś sam. Obejrzałeś tę nieszczęsną kasetę i wiesz, że pozostała ci tylko godzina. 

Brzmi intrygująco, prawda? Powiem Wam, że jestem osobą dosyć strachliwą i łatwo mnie przestraszyć, dlatego nie ukrywam, że było kilka momentów, gdzie serce mi mocniej zabiło. Najbardziej śmieszne w tym wszystkim było to, że mój kolega bał się najbardziej z nas i w efekcie chował się nawet za mną! :D. 
Tym razem wiedzieliśmy już jak poruszać się po takich pokojach, na co zwracać największą uwagę, gdzie szukać tropu i pobiliśmy rekord czasowy! Nikomu wcześniej nie udało się wyjść z tego pokoju wcześniej niż nam. Fajnie było usłyszeć taką informację. 

Jeszcze co do ogólnie funkcjonowania tych escape room'ów to trzeba zwracać uwagę na warunki poszczególnych pokoi, ponieważ zdarza się, że do jednego pokoju może wejść 6-osobowa grupa, ale są pokoje gdzie maksymalna ilość graczy to 4. Patrzcie jaka jest minimalna i maksymalna ilość osób przeznaczona na dany pokój.
Czas - również zależy od pokoju, każdy pokój ustala własny czas przeznaczony na ucieczkę - zapewne zależy to od poziomu trudności.
Co do ceny - niestety nie jest to tania rozrywka, dlatego polecam szukać zniżek na grouponie lub zobaczyć czy dana firma oferuje zniżkę studencką. Jeśli idziemy w więcej osób to wychodzi nam taniej, niż jakbyśmy szli tylko we 2-3 osoby. 

Niekoniecznie musicie się tam udawać ze znajomymi, można też zabrać kolegów/koleżanki z pracy, rodzinę. Jest to świetna forma integracji, ponieważ działacie wspólnie i uzupełniacie się nawzajem.

Byłyście kiedyś już w escape room'ie? 
Jeśli tak to dajcie znać w jakim klimacie był Wasz pokój - być może udam się tam następnym razem! Miłej niedzieli kochani!

1 komentarz:

  1. Nigdy nie byłam w escape roomie ale z tego co piszesz musi to być świetna zabawa! <33
    Śliczne tulipany :*
    http://liveivette.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za pozostawiony komentarz!
Na pewno zaglądnę do Ciebie! :)
Jeżeli podoba Ci się tutaj na moim blogu, zachęcam do zaobserwowania by być na bieżąco z nowymi postami.